Dzień Sportu2016-06-23

Był to ostatni wtorek roku szkolnego i kolejny dzień, w którym uczniowie mogli się cieszyć nadchodzącymi wakacjami. W przeddzień sportowej rywalizacji odbył się apele podsumowujący najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia, również sportowe, na przełomie roku szkolnego 2015/2016. Według scenariusza, który został opracowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, wtorkowe przedpołudnie uczniowie zarówno ze Szkoły Podstawowej,  jak i  z Gimnazjum mieli spędzić na boisku szkolnym biorąc udział w rywalizacji sportowej.
    Pogoda jednak zweryfikowała plany i po 20 minutach przed deszczem musieliśmy uciekać na salę gimnastyczną. Tu ze względu na dużą ilość uczniów i mniej miejsca rozgrywki między klasami odbyła się w dwóch turach. Najpierw do współzawodnictwa przystąpiły klasy gimnazjalne, a po nich podstawówka. Mimo, że z harmonogramu wypadła rywalizacja w grach zespołowych, wszyscy uczniowie chętnie brali udział w konkurencjach sprawnościowych takich jak: przenoszenie rannego, rzuty do kosza na celność, wyścigi rzędów, wyścigi spętanych.  Najwięcej emocji dostarczyło jak zwykle przeciąganie liny. Tutaj uczennice, jak i uczniowie mogli wykazać się zaciętością i charakterem oraz siłą woli przy wsparciu klasowego dopingu. Po trzech godzinach sportowych emocji podsumowano wyniki i ogłoszono zwycięzców.