Uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum2016-06-28

,,Nie liczę godzin i lat” rozbrzmiewające przy akompaniamencie perkusji w sali gimnastycznej Zespołu  Szkolno - Gimnazjalnego w Obrze, sugerować mogło tylko jedno - uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich gimnazjum.
     Po wniesieniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała pani Dyrektor Elżbieta Błaszczyk. W wystąpieniu podziękowała tegorocznym absolwentom za sumienną i ciężką pracę przez trzy lata nauki. Następnie w bardzo uroczystej atmosferze zostały wręczone nagrody wszystkim tym absolwentom, którzy szczególnie wyróżnili się, osiągając bardzo wysokie wyniki w nauce i zdobywając wysokie miejsca w licznych konkursach i zawodach sportowych. Równocześnie zostały wręczone rodzicom listy gratulacyjne. Pożegnanie klas trzecich  zakończyła część artystyczna. Podczas ,,Koncertu wspomnień” nauczyciele oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły, usłyszeli podziękowania ułożone przez uczniów. Wszyscy zebrani mogli podziwiać również muzyczne dedykacje, kilka układów tanecznych oraz występ pantomimy.
     Po części oficjalnej uczniowie tradycyjnie otrzymali od wychowawców sakiewki z chlebem, solą, groszem na szczęście i świętym obrazkiem. Potem zgodnie z tradycją obeszli budynek szkoły i złożyli kwiaty pod tablicą patrona prof. Tadeusza Tuszewskiego. Na koniec w świetlicy szkolnej odbyła się część nieoficjalna, podczas której w humorystyczny sposób absolwentów pożegnali uczniowie klas drugich.