Pasowanie na Czytelnika.2016-05-20

Dzień 12 maja 2016 roku był dniem niezwykłym i bardzo uroczystym dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły. W gronie rodziców odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Publiczno-Szkolnej, którego dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Błaszczyk.
    Pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami panią Ewą Petras i panią Aleksandrą Hajduk przygotowali występ z wierszmi i piosenkami. Aktyw biblioteczny udzielił Pierwszakom lekcji dobrego traktowania książki oraz przeprowadził krótki test znajomości bohaterów najpopularniejszych bajek i baśni. Dzieci zdały egzamin doskonale. Na pamiątkę uroczystego pasowania wszyscy uczniowie otrzymali książki zakupione przez Radę Rodziców,  a także przyborniki na biurko wykonane przez uczniów z klas trzecich. Na zakończenie spotkania  pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek.
      Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.