Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu2016-05-15

W słoneczny, majowy czwartek, 12 maja, nasi gimnazjaliści pojechali do Biblioteki Pedagogicznej w Wolsztynie, żeby walczyć o zwycięstwo w powiatowym turnieju wiedzy o Henryku Sienkiewiczu. Warto wspomnieć, że wcześniej przeszli przez eliminacje w konkursie szkolnym, który odbył się w kwietniu i później mogli już przygotowywać się do finałowego etapu. Ich udział okazał się bardzo udany, ponieważ zajęli czołowe miejsca wśród 20 uczniów z całego powiatu.
    Najpierw rozwiązywali test wiedzy o życiu i twórczości pisarza, a później, po awansie do drugiego etapu, musieli pochwalić się wiedzą o powieści "Quo vadis". Była to konkurencja ustna, a więc niełatwa!. Tak dzielnie i skutecznie reprezentowali nas: Michał Wajs - I miejsce,  Ania Benysek -  II miejsce i  Sandra Adamczak - VI miejsce.
     Serdecznie gratulujemy tego sukcesu i życzymy dalszych udanych startów!