Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BRD2016-04-28

We wtorek 26 kwietnia 2016 r. w Sali Wiejskiej w Chobienicach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło  7 szkół podstawowych, 7 gimnazjów oraz 2 szkoły ponadgimnazjalne.
    Po części teoretycznej (każdy uczeń indywidualnie rozwiązywał test), przyszedł czas na część praktyczną - jazdę rowerem po torze przeszkód. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z naszej szkoły. Drużyna SP w składzie: Maria Milanowska, Sandra Ciesielska, Kacper Zalisz i Jędrzej Waligórski wywalczyła I miejsce wyprzedzając zespoły ze SP w Przemęcie i SP nr 1 w Wolsztynie. Podobnie uczniowie obrzańskiego  gimnazjum: Aleksandra Dreier, Hubert Horowski i Norbert Kata udowodnili, że są najlepsi pokonując zespoły z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum w Kaszczorze. Obie drużyny w nagrodę otrzymały rowery.
    Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie pod kierownictwem Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Piotra Horowskiego.
    Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Gminę Wolsztyn, Gminę Siedlec i Gminę Przemęt oraz WORD z Leszna.