Uroczystość z okazji rocznicy nadania imienia Szkole Podstawowej.2016-02-29

19 lutego 2016 roku z tej okazji odbyła się rocznica związana z nadaniem naszej szkole  imienia Misjonarzy Oblatów. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkolnego. Pani wicedyrektor Beata Tomiak przywitała serdecznie wszystkich przybyłych.
    Celem przedstawienia było przybliżenie pracy Misjonarzy Oblatów na kontynentach Ameryki Północnej i Południowej. Klasy I, II i III przygotowały wraz z wychowawcami piękne prace plastyczne przedstawiające charakterystyczne cechy obu Ameryk. Wszystkie eksponaty można obejrzeć na szkolnej wystawie.
    Ognisko Misyjne, działające w Szkole Podstawowej w Obrze, zaprezentowało scenki, mające przybliżyć uczniom kim jest Patron oraz potrzebę obchodzenia Dnia Patrona. Pierwszoklasiści opowiadali o tym, że warto wzorować się na Misjonarzach Oblatach, którzy są patronami szkoły, gdyż:
- „Idą na cały świat i głoszą Ewangelię wszystkim narodom”,
- dzieci uczą się od nich: dobra, miłości do bliźnich, wypełniać uczynki miłosierdzia, okazywać pomoc innym.
    Uczniowie klas IV, V i VI pięknie zaprezentowali wybrany kraj Ameryki Północnej i Południowej. Dzieci wystąpiły przebrane w różnobarwne stroje, był śpiew, taniec i muzyka charakterystyczne dla danego państwa. Pierwsze miejsce w  konkurencji otrzymała klasa VI, drugie miejsce klasa IV a, a trzecie klasa V a. W dniu pełnym wrażeń gościliśmy w szkole dwóch braci Oblatów Misjonarzy, którzy opowiadali  o założycielu zgromadzenia Świętym Eugeniuszu de Mazenodzie, uczyli młodzież pieśń o świętym z Prowansji oraz towarzyszyli poprzez śpiew i muzykę.
    Na zakończenie uroczystości z okazji Dnia Patrona każde dziecko otrzymało słodki upominek.