Powiatowy Konkurs Recytatorski Tekstów Pisma Świętego.2015-12-16

Po raz piętnasty nasi gimnazjaliści mieli okazję pochwalić się talentem recytatorskim podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Tekstów Pisma Świętego organizowanego przez naszą szkołę. Najpierw odbyły się eliminacje szkolne, a było to 23 listopada br. Oto lista uczestników: Emilia Antkowiak, Olga Dobrowolska, Aleksandra Dreier, Zuzanna Gawron, Agata Jastrząb, Karolina Jureczka, Marta Klupsz, Daria Niezgoda, Maria Pilarska, Agnieszka Słodnik i Aleksandra Tomiak.
    Miłą niespodzianką był udział trzech chłopców: Franka Nasiłowskiego, Dawida Potapowicza oraz Dominika Kaźmierczaka. Przez dwie godziny nasi recytatorzy walczyli o awans do powiatu. Musieli wykazać się pięknymi interpretacjami fragmentów z Księgi Mądrości oraz wiersza ks. Jana Twardowskiego.
     Po obradach jury, p. Barbary Bajon, p. Mirosławy Bimkiewicz oraz p. Justyny Skrzypczak, najlepszymi z tego grona okazali się: Agata Jastrząb, Franciszek Nasiłowski oraz Dominik Każmierczak.Trzy dni później w auli WSD w Obrze odbył się etap powiatowy, a na nim dwoje naszych uczniów zostało laureatami - Agata Jastrząb i Franek Nasiłowski.
    Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym recytatorom i życzymy dalszych sukcesów!