Podwójne święto w obrzańskim gimnazjum.2015-10-30

Jak co roku Gimnazjum im. prof. Tadeusza Tuszewskiego obchodziło swoje święto właśnie w dzień imienin patrona, a więc 28 października. Zgodnie z tradycją, od 2004 roku, uczniowie klas pierwszych składali ślubowanie pod tablicą upamiętniającą profesora, grafika i liternika, obrzanina, którego życie zawodowe związane było z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Dopełnieniem tego aktu było ogłoszenie wyników szkolnego konkursu wiedzy o patronie.
    Podczas kolejnej części uroczystości uczniowie i nauczyciele mieli okazję spotkać się z senatorem Janem Filipem Libickim oraz z burmistrzem Wolsztyna Wojciechem Lisem. Pan senator pogratulował młodzieży, że może się ona wzorować na patronie, który swoim życiem udowodnił, że obrzańska pracowitość i sumienność może przynieść wspaniałe owoce. Następnie jeden z uczniów klasy pierwszej, Norbert Kata, otrzymał symboliczna statuetkę ufundowaną przez pana Libickiego za zdobycie I miejsca w ubiegłorocznym wojewódzkim konkursie wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
    Przy tej okazji pani Dyrektor Elżbieta Błaszczyk zdradziła plany związane z budową miasteczka ruchu drogowego przy obrzańskiej placówce i podziękowała pani Justynie Waśko za wieloletnie sukcesy w przygotowywaniu dzieci i młodzieży do konkursów z BRD.