Inauguracja roku szkolnego 2015/20162015-09-01

Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą w kościele p.w. św. Jakuba Większego.
    Pani dyrektor Elżbieta Błaszczyk powitała grono pedagogiczne, pracowników szkoły,  rodziców oraz  341 uczniów - w szczególności uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum.
    Zwróciła również uwagę na sukcesy sortowe Marcina Nowackiego, który w trakcie wakacji wywalczył podwójny tytuł wicemistrza Polski w kajakarstwie klasycznym.  Podczas wakacji pracownicy szkoły przeprowadzili również  liczne prace remontowe, by w odnowionych i czystych pomieszczeniach realizować zadania edukacyjne.
    Nasza szkoła otrzymała także od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie wyposażenie Miasteczka Ruchu Drogowego i rowerowy tor przeszkód, a od Rady Rodziców dwa laptopy i dwa zestawy głośników.
    Po apelu uczniowie udali się do sal lekcyjnych, aby tam spotkać  się ze swoimi wychowawcami.