Majówka z Europą.2015-05-30

W czasie sześciu kolejnych dni sześć klas z naszego gimnazjum zaprezentowało dzień z wylosowanym państwem Unii Europejskiej, aby przybliżyć jego dane geograficzne oraz zapoznać z odrębnością kulturową:  Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch oraz Grecji.
    Każda z klas zobowiązana została w czasie swojego dnia do zaprezentowania kraju za pomocą następujących elementów:
-  rozwieszenie plakatów np. z danymi geograficznymi, opisem obyczajów, charakterystycznymi daniami, najważniejszymi słowami czy zwrotami, flagą swojego państwa, hasła reklamujące, foldery,
- przebranie się w sposób charakterystyczny i rozpoznawalny dla kultury wylosowanego państwa oraz dbałość o odpowiednie rekwizyty,
- przygotowanie krótkiego apelu (do 15 minut), na którym podsumowano pracę i wypromowano wylosowane państwo zgodnie z pomysłowością i kreatywnością gospodarzy dnia,
- wychowawcy zadbali o oprawę muzyczną i przygotowali melodie oraz piosenki, które wiązały się z danym krajem i jego specyfiką kulturową.
    Zabawa była przednia - wszyscy bardzo się zaangażowali i zadbali, aby występy i prezentacje odbyły się na wysokim poziomie. Mieliśmy więc okazję podziwiać i na długo zapamiętać:
- gorące rytmy flamenco i byczka Fernando z Hiszpanii - 3a
- dostojnego papieża Franciszka  w otoczeniu sióstr  zakonnych oraz trzech tenorów - Włochy!- 3b
- october fest w rytmie polki i zapach kiełbasy z Niemiec - 2a
- kankana, zapach perfum i historię sukni ślubnej z Paryża - 2b
- Scherlocka Holmesa i szkockie stroje z Anglii -1a
- rytmy Greka Zorby i zestaw bogów z Grecji, która wystąpiła jako ostatnia, bo jak wiemy nasza kultura europejska wywodzi się właśnie z tego pięknego kraju -1b
    Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami dziękuje wszystkim za cudowną zabawę i pokazanie, że wiedzę można też zdobywać z dala od szkolnej ławki.