Powiatowy Turniej BRD.2015-04-16

Do rywalizacji przystąpiło  5 szkół podstawowych, 7 gimnazjów oraz 2 szkoły ponadgimnazjalne.
    Pierwszy etap konkursu polegał na sprawdzeniu wiedzy  teoretycznej. Uczniowie szkół podstawowych otrzymali test składający się 20 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Oprócz tego rozwiązywali test – „skrzyżowania” składający  się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Gimnazjaliści natomiast zmierzyli się z 25 pytaniami, a na uczniów szkół ponadgimnazjalnych czekał test zawierający 20 pytań.
    Kolejna część turnieju to konkurencje praktyczne. Tor przeszkód składał się z 9 elementów, z których najtrudniejszy okazał się „slalom” oraz „żmijka”. W tej konkurencji dwoje naszych uczniów: Hubert Horowski oraz Norbert Kata przejechali tor bezbłędnie, a Radek Waśko popełnił 1 błąd.
    Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. W wyniku zaciętej rywalizacji nasza drużyna ze szkoły podstawowej  w składzie (Norbert Kata, Kacper Nyczkowiak, Eryka Szymkowiak i Michalina Rychła) zajęła zaszczytne I miejsce. Podobnie uplasowali się gimnazjaliści czyli Hubert Horowski, Radek Waśko oraz Aleksandra Dreier, którzy również zajęli I miejsce
W dalszej kolejności w kategorii szkół podstawowych:
II SP Kębłowo
III   SP Kaszczor
IV   SP nr 3 Wolsztyn
V   SP Chobienice
W kategorii gimnazjów:
II Gimnazjum nr 2 Wolsztyn
III  Gimnazjum nr 1 Wolsztyn
IV  Gimnazjum Mochy
V   Gimnazjum Kaszczor
VI  Gimnazjum Kębłowo
VII  Gimnazjum Chobienice
Szkoły średnie:
I ZSRiT Powodowo
II   ZSZ Wolsztyn
    Zwycięskie drużyny otrzymały rowery górskie, a pozostali uczestnicy sprzęt turystyczny i sportowy oraz akcesoria rowerowe ufundowane przez lokalne samorządy oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Leszna reprezentowany przez Panów Zbigniewa Haupta i Włodzimierza Glapiaka.
    Gratulacje zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom złożyli między innymi Wicestarosta Powiatu Wolsztyńskiego Ryszard Kurp oraz Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis, a w imieniu organizatorów Pierwszy Zastępca Komendant Powiatowy Policji Wolsztynie kom. Jarosław Frąckowiak oraz Naczelnik WRD asp. sztab. Piotr Horowski.