Dzień Wiosny.2015-03-25

23. marca całe Gimnazjum powitało wiosnę podczas znakomitej zabawy, zrrganizowanej przez samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: p. Alicją Kałką i p. Martą Poniedziałek.
     Każda z klas zaprezentowała swoją wizję znanych i lubianych polskich seriali. Dodatkowo przedstawiciele każdej z klas walczyli o punkty w turnieju wiedzowym. Najlepsza okazała się klasa 3a, cała klasa świetnie wcieliła się w role bohaterów serialu RANCZO, główne role zagrali bracia Marcin i Michał, a rolę Jamesa Bonda odegrał Kuba. Klasa 3b bawiła widzów scenką z serialu OJCIEC MATEUSZ, Patryk brawurowo przemknął przez salę gimnastyczną stylowym, charakterystycznym rowerem. Pozostałe interpretacje przedstawili nam:
1a- Rodzinka.pl
1b- M jak Miłość
2a- Szkoła
2b- Szpital
    Oczywiście w żadnej scence nie zabrakło motywu przewodniego, jakim była Wiosna.
    Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w naszą wspólną zabawę.
                                                                                                       A. Kałka

Wiosna to pora radosna!

A jak wiosnę powitały klasy IV – VI? Na wesoło!
Wszyscy uczniowie zaprezentowali inscenizacje „wiosennych wierszy”. Klasa IVa przedstawiła wiersz pt.: „Chory kotek”, a uczniowie klasy IVb utwór Jana Brzechwy pt.: „Żuraw i czapla”. Następnie wysłuchaliśmy historii o „Spóźnionym słowiku” w wykonaniu klasy V. Z kolei dzieci z klasy VIa przybliżyły wszystkim bohaterkę wiersza „Kaczka dziwaczka” uatrakcyjniając swój występ żywymi rekwizytami, gdyż na scenie pojawiły się zwierzęta: kaczka i królik! Uczniowie z klasy VIb zaprowadzili nas do ogródka. Tam pokazali warzywo gigantycznej wielkości - tak, to była „Rzepka” Juliana Tuwima.
    Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem, podziwialiśmy umiejętną interpretację tekstów literackich, a przede wszystkim grę aktorską uczniów na naprawdę wysokim poziomie. W ten sposób poczuliśmy się jak w teatrze. Dziękujemy.
     Po części artystycznej przedstawiono plakaty, na których dzieci umieściły reklamę urokliwego miejsca w naszej Obrze. Na koniec wspólnego spotkania sprawdziliśmy kondycję fizyczną wszystkich uczniów w przygotowanych konkurencjach sportowych.
     Nadejście wiosny przyniosło nam wiele radości. Mamy nadzieję, że takie powitanie spodobało się Pani Wiośnie i będzie odtąd otulać nas promykami słońca, a w serca wleje sporą dawkę optymizmu. :)