Powitanie wiosny; klasy I-III2015-03-22

20 marca był dla uczniów Szkoły Podstawowej w Obrze dniem powitania wiosny. Piękna, wiosenna aura oraz radosna atmosfera nastroiła pozytywnie uczniów i nauczycieli. Dodatkową atrakcją, astronomiczną, było zaćmienie słońca, które z ciekawością obserwowali nawet najmłodsi.
    Klasy I-III z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych zabawach i konkursach. Zaprezentowały też swoje umiejętności muzyczne i taneczne. Później uczniowie wyruszyli w wiosennym korowodzie z gaikiem na poszukiwania wiosny docierając do jeziora. Oznak tej wspaniałej i upragnionej pory roku podczas przemarszu było sporo: bociany, pąki na drzewach, zielona trawa, kwiaty w ogródkach i piękne świergotanie ptaków. W pobliżu jeziora czekała na dzieci kolejna niespodzianka.
     Z okazji zbliżających się świąt Wielkiejnocy, zgodnie z wielkopolską tradycją, zorganizowano poszukiwania koszyczków ze słodyczami od wielkanocnego zająca. Dzieci rozbiegły się na cztery strony świata w mgnieniu oka i co chwilę słychać było radosne okrzyki. Czekoladowe smakołyki były przepyszne, mniam, mniam… . To był bardzo miły dzień, pełen wrażeń i niezapomnianych chwil. Witaj wiosno!!!