Zawody sumo - Krotoszyn2014-12-07

Kolejny wyjazd miał miejsce 8.11.2014r. do Krotoszyna na I Krotoszyńskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sumo. W zawodach wzięło udział około 350 zawodników i zawodniczek w przedziale wiekowym I - VI – szkół podstawowych oraz I – III – gimnazjum. Szkołę Podstawową z naszej gminy reprezentowali: Amelia Szrama, Jan Komasa, Natalia Jaroszewicz i Julia Kowalewska.
    Można powiedzieć, że wycieczkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia  siedziby Polskiego  Związku  Sumo w Krotoszynie,  poznania kolebki sumo w Polsce,
a także zobaczenia, gdzie trenuje Nasza Trenerka. Później udaliśmy się na zawody, byliśmy pierwsi na hali i mieliśmy zaszczyt poznać Prezesa Polskiego Związku Sumo Pana Dariusza Rozuma.
    Nasze zdobycze to:
Natalia Jaroszewicz – złoty medal
Amelia Szrama- złoty medal
Julia Kowalewska – złoty medal
Jan Komasa – srebrny medal.
Zawody uznajemy za mega udane!