Święto Odzyskania Niepodległości2014-11-18

Pod takim tytułem ( fragment piosenki Grzegorza Ciechowskiego) odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji 11 listopada, czyli Dnia Niepodległości. To już po raz 96. Nasza Ojczyzna obchodzi swoje urodziny po 123 latach niewoli ze strony Austrii, Prus i Rosji. W ciekawym montażu słowno-muzycznym mogliśmy zobaczyć kolejne dzieje naszej Polski aż do dnia dzisiejszego. Tak więc uczniowie klasy VIa ze szkoły podstawowej i IIIb gimnazjum przeprowadzili nas przez powstania: listopadowe i styczniowe, przez I wojnę światową oraz w towarzystwie marszałka Józefa Piłsudskiego-twórcy Legionów. Nie zabrakło też nawiązań do najnowszej historii w postaci pokazania zamieszek wśród robotników Stoczni Gdańskiej, którzy walczyli z komunizmem.
    Oprócz licznych recytacji i komentarzy historycznych mieliśmy okazję posłuchać pieśni w wykonaniu szkolnego chóru, który wspaniale uzupełniał słowa wierszy. Na szczególną uwagę zasługuje utwór pt. „Mury” autorstwa Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu solistek- Zuzi Gawron i Marysi Pilarskiej.
    Opiekę nad występem sprawowali: pani Marta Poniedziałek i pan Jakub Wierzbicki.