Dzień Patrona Szkoły.2014-11-08

Tak się złożyło, że w tym dniu Profesor obchodził swoje Imieniny, a 3 lutego 2014r. minęła 10 rocznica jego śmierci. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor i powiedziała krótko o Patronie. Dzień ten był szczególny dla uczniów klas I gimnazjum, którzy przy tablicy Patrona złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Na początku otrzymali biogramy Profesora Tadeusza Tuszewskiego.
    Podczas tej oficjalnej części nastąpiło także przekazanie sztandaru młodszym kolegom i koleżankom. Funkcję chorążego będzie pełnić od tej pory Michał Wajs, funkcję asysty: Marta Frybel i Agata Jastrząb (a w zastępstwie Marta Klupsz). Uczniom klas III Patrykowi Grelakowi, Klaudii Komasie i Esterze Zarzeckiej za sumienną i rzetelną służbę przy sztandarze – dziękujemy.
    Po części oficjalnej cała szkoła bawiła się i uczyła na sali gimnastycznej. Uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o Patronie Szkoły, w układaniu puzzli, w rozpoznawaniu miejscowości Gminy Wolsztyn na starych pocztówkach, w tłumaczeniu gwary na język polski, rozpoznawaniu potraw wielkopolskich itp.
    Nad prawidłowym przebiegiem tej uczniowskiej rywalizacji czuwało jury w składzie: pani Justyna Palma, pani Małgorzata Andrys, pani Sabina Kaminiarz. Konkurencje były przeplatane pokazem obrzędów wielkopolskich, gdzie nie miała sobie równych „noc świętojańska” w wykonaniu uczniów klasy 3b. Najlepsza w konkurencjach okazała się klasa 3a, za nią klasa 3b, a na trzecim miejscu klasa 1a. Zwycięzcom gratulujemy! Trzy pierwsze miejsca otrzymały skromne upominki, a klasa 3a  dodatkowo – dzień bez pytania.