Znakowanie mogił Powstańców Wielkopolskich.2014-11-02

15 powstańców, którzy brali udział w powstaniu wielkopolskim, zostali odznaczeni pośmiertnie medalem – Powstaniec Wielkopolski. Była to inicjatywa Koła Pamięci Powstania Wielkopolskiego działającego w Wolsztynie. Poświęcone przez ojca proboszcza Tadeusza Kala medale, zostały odebrane przez członków rodzin i przyklejone do nagrobków.
     Uroczystości przewodniczył Burmistrz Wolsztyna Pan Andrzej Rogoziński i  Przewodniczący Koła Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Wolsztynie Pan Zbigniew Kowalewicz.
     Krótki rys powstania wielkopolskiego na naszych terenach przedstawił Pan Szymon Ptak – nauczyciel  historii  w ZSO i P w Wolsztynie. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Obrze, jak również z Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie.
     Oprawę artystyczną przygotował chór naszej szkoły pod kierunkiem Pana Jakuba Wierzbickiego.