Dzień Edukacji Narodowej2014-10-21

Wiedzą o tym dzieci z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Obrze, a szczególnie uczniowie kl. IIIa gimnazjum i VIb , którzy 13 października 2014r. przygotowali przedstawienie pt.: „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie” pod opieką p M. Andrys, p. A. Kałki i p. J. Wierzbickiego.
    W humorystycznym świetle ukazano rolę, misję nauczyciela, który został stworzony przez Boga, by pomagać w wychowywaniu i nauczaniu dzieci. Podobnie jak w życiu, musiał przejść długą, często niełatwą drogę, bo najpierw wychowywał dzieci Adama i Ewy, później trafił do piekła i przywołał do porządku diablątka, a na końcu znalazł się w Obrze, by i tu uczyć dobrze!
    Tak, w tej krótkiej historii nauczyciel został przedstawiony jako osoba, która poradzi sobie w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Niech więc przesłanie tego przedstawienia umacnia wszystkich naszych zacnych pedagogów w drodze do obranego celu!