Zakończenie klas III gimnazjum2014-07-02

W obecności pani wiceburmistrz Justyny Mikołajewskiej, zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych rodziców Pani Dyrektor podsumowała okres nauki tegorocznych absolwentów. W podniosłej atmosferze najlepsi otrzymali nagrody książkowe za osiągnięcia, sukcesy, bardzo dobre wyniki w nauce: pięcioro absolwentów osiągnęło średnią ocen powyżej 4.75. Należą do nich: Michał Dreier (śr. 4,83), Mirosława Jokiel (śr. 4,89), Karol Wajs (śr. 5,00), Filip Wacke (śr. 4,78) oraz  Maksymilian Nagalski (śr. 5,39).
    Ogłoszono wynik rankingu na Najlepszego Absolwenta 2014 roku, którym został Maksymilian Nagalski.  Odebrał on  z rąk pani Justyny Mikołajewskiej nagrodę finansową Burmistrza Wolsztyna za swoje szczególne osiągnięcia.
     Pani wiceburmistrz pogratulowała wszystkim uczniom sukcesów i życzyła powodzenia w nowych szkołach. Pani Dyrektor poinformowała także, iż Mirosława Jokiel otrzymała nagrodę książkową od Burmistrza Wolsztyna. Uroczystość ta miała miejsce w GCI w Wolsztynie w dniu 26 czerwca 2014 roku.
  W pożegnalnej części artystycznej trzecioklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, muzyczne, choreograficzne i aktorskie. Niektórzy pozytywnie zaskoczyli obserwujących swoim talentem. Występom towarzyszyły adaptowane na tą okoliczność utwory: "Chodź pomaluj mi świat”, „Nie płacz Ewka”, „Tyle było dni”.
    Tradycyjny przemarsz wokół zabudowań szkolnych z sakiewką wręczoną przez wychowawców i złożenie wiązanki pod tablicą Patrona – prof. Tuszewskiego poprzedził część nieoficjalną. W świetlicy szkolnej koledzy z klas II wręczając „Superklakiery 2014” najbardziej „zauważalnym” absolwentom sympatycznie pożegnali starszych kolegów.
    Powodzenia w nowych szkołach!