Nasza drużyna na 10 miejscu w Finale Krajowym XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.2014-06-16

Do konkursu przystąpiło 17 drużyn ze szkół podstawowych oraz 17 drużyn z gimnazjów wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich oraz drużyny gospodarzy.
    Pierwszą konkurencją był test sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego. Uczniowie szkół podstawowych musieli się wykazać  wiedzą ze znajomości kodeksu drogowego rozwiązując dwa testy: pierwszy z samych przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym - składający się z 20 pytań oraz test, którego 10 pytań dotyczyło tylko samych sytuacji związanych z ustaleniem pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach.
    Drugi etap to jazda  po sprawnościowym torze przeszkód. Trudny i wymagający największej sprawności i opanowania roweru tor składał się z 12 przeszkód. Ze względu na niesprzyjające  warunki pogodowe organizatorzy byli zmuszeni podjąć decyzję o przeniesieniu konkurencji jazdy po rowerowym torze przeszkód na teren pobliskiej szkolnej hali sportowej.
    Kolejna konkurencja to jazda po Miasteczku Ruchu Drogowego. Podczas każdego z przejazdów zawodnik musiał tak zaplanować trasę przejazdu, żeby w określonej kolejności podjechać do wyznaczonych punktów kontrolnych.
    W trzecim dniu zmagań turniejowych rozegrano ostatnią konkursową konkurencję, którą była pierwsza pomoc. Dwa zespoły sędziowskie składające się z wykwalifikowanych ratowników medycznych oceniały wiadomości teoretyczne i umiejętności praktycznego opatrywania ran, złamań i innych urazów u ofiar wypadków.
    Drużyna Szkoły Podstawowej w Obrze przygotowana przez panią Justynę Waśko  w składzie: Eryka Szymkowiak, Aleksandra Dreier, Hubert Horowski i Norbert Kata w klasyfikacji ogólnej zajęła 10 miejsce.
Gratulujemy!!!