Między nami czytelnikami - akcja dobiegła końca2014-06-07

Pod nazwą Przyjaciele Książki i Małe Sowy od jesieni aż do maja kilkudziesięciu uczniów zmagało się z kolejnymi zadaniami, m.in.: przygotowanie rankingu ulubionych książek, zaprojektowanie i wykonanie plakatu łączącego trzy książki w jednej, dopisanie ciągu dalszego do wybranej lektury i zorganizowanie akcji czytelniczej oraz jej opisanie w formie sprawozdania.
     To ostatnie zadanie wiązało się z dużą pomysłowością piątoklasistów, którzy przygotowali wiele atrakcji, m.in.: happening i rozdawanie ulotek w szkole i na ulicach naszych wiosek, głosowanie na książkę roku, akcję pozyskiwania książek do szkolnej biblioteki, własnoręcznie wykonanie plakatów i recenzji promujących czytanie.
    Wszyscy dzielnie pracowali pod okiem swoich pań polonistek - Małgorzaty Andrys i Marty Poniedziałek, które zawsze chętnie pomagały uczniom. Teraz pozostało już tylko czekać na wyniki tego konkursu. Trzymajcie kciuki!