Kolejny raz w czołówce - konkurs BRD2014-05-02

W pierwszym etapie konkursu sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali test składający się z 25 pytań. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie uczniowie naszego gimnazjum uzyskując od 22 do 25 punktów. Bezkonkurencyjna okazała się Mirosława Jokiel udzielając sto procent poprawnych odpowiedzi.
    Drugi etap to konkurencje praktyczne. Drużyny musiały bezbłędnie pokonać tor przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Tylko jednemu uczestnikowi - Hubertowi Horowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Obrze udała się sztuka zachowania czystego konta.
    W efekcie końcowym  drużyna gimnazjum w składzie (Mirosława Jokiel, Norbert Ciesielski, Karol Wajs), jak i  drużyna szkoły podstawowej (Eryka Szymkowiak, Aleksandra Dreier, Norbert Kata i Hubert Horowski) zajęły zaszczytne I miejsce, a uczniowie  otrzymali rowery górskie.