Konkurs Informatyczny Tik?-Tak!2014-04-18

W całej Polsce w tym konkursie brało udział na trzech poziomach edukacyjnych 726 szkół w tym 19918 uczniów. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI). PTI powołuje Komisję Konkursową, czuwającą nad przebiegiem Konkursu zgodnie z Regulaminem.
Celem Konkursu jest:
1.  Rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie.
2. Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności.
3. Wyłanianie i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych.
4. Zachęcanie szkół do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.
5. Propagowanie idei społeczeństwa informacyjnego.
6. Zwrócenie uwagi na wykorzystanie Technologii Informacyjno – Komunikacyjnych w procesie dydaktycznym.
    Nasze Gimnazjum im. Tadeusza Tuszewskiego brało już trzeci raz udział w tym konkursie. Zarejestrowało się 134 uczniów,  aktywnie grało 133 uczniów. Po pięciodniowych zmaganiach uczniowie zdobyli 18768 punktów, co w rezultacie dało nam I miejsce w Polsce w rankingu szkół gimnazjalnych z wynikiem 139,02. Oprócz tego ośmioro uczniów zakwalifikowało się na drugi etap konkursu który, odbędzie się w terminie 29 kwietnia 2014 roku i są nimi:

1. Wajs Karol (34 miejsce) - 325pkt,

2. Dzioch Michał (37 miejsce) - 318pkt,

3. Wacke Filip (40miejsce) - 311pkt,

4. Nagalski Maksymilian (65 miejsce) - 267pkt,

5. Oskwarek Konrad (75miejsce) - 253pkt,

6. Jakub Komczyński(79 miejsce) - 246pkt,

7. Mirosława Jokiel (80miejsce) - 245pkt,

8. Norbert Kwiecień(88miejsce) - 236pkt.

Serdecznie gratuluję za osiągnięte wyniki i życzę sukcesów w dalszym etapie konkursu.
Szkolny opiekun konkursu: Maria Matyla