Dzień wiosny 20142014-03-29

Powitanie wiosny przez uczniów Szkoły Podstawowej odbyło się w  sali gimnastycznej. .Jak co roku spotkanie miało  charakter  rywalizacji sportowo - artystycznej. Zadania jakie otrzymały klasy to: przygotowanie   inscenizacji do muzyki z wylosowanej bajki, hasła związanego z wiosną oraz przygotowanie stylizacji dla  Marzanny wraz z jej krótkim opisem. Dodatkowo uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych. W tym dniu wszyscy bardzo dobrze się bawili, rywalizacja była bardzo zacięta, a i humory dopisywały zwłaszcza podczas występów. W ogólnym rozrachunku najlepszą klasą, która zdobyła największą liczbę punktów okazała się VI b.
    W gimnazjum tematem przewodnim występów były również wylosowane wcześniej przez uczniów bajki. Prowadzące  uroczystość uczennice kl. IIIb Ola Wieczorek i Ola Omelińska wplotły w prezentowane opowieści  pytania dotyczące wiosny, przysłów oraz pierwszej pomocy. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła klasa III b. Wszyscy mile spędzili czas, co widać na załączonych zdjęciach.