Święto Kobiet i Kobietek2014-03-16

Nic prostszego - słowami poety Julian Tuwim w wierszu „Ewa” zrobił to w mistrzowski sposób. Zobaczcie sami. Warto dodać, że na forum szkoły piątek 7 marca  ten utwór recytowała Patrycja Nawracała i rozpoczęła obchody Dnia Kobiet w naszym gimnazjum.
"A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec - kobieta - to ja".
    W tym roku klasa 2b była gospodarzem tego święta i zorganizowała konkurs Miss Szkoły 2014 oraz na najpiękniejsze życzenia napisane przez chłopców dla swoich koleżanek z klas.
    Wśród oklasków, kolorowych szarf, słodkich nagród i błysku fleszy na tronie Miss zasiadły:
Miss Super Kumpela 2014- Karolina Poniedziałek
Wice Miss Gabrysia Prządka
Miss Sportu 2014- Iza Weiss
Wicemiss - Angelika Pabich i Klaudia Rozynek
Miss Gracji i Wdzięku 2014- Klaudia Zimna
Wicemiss - Ania Łukasiak i Daria Tomys
Miss Ślicznotka 2014- Klaudia Zimna
Wicemiss - Jagoda Szlęk ( niestety nieobecna w tym dniu)
Miss Inteligencji 2014- Dominika Tomiak
Wicemiss -Karolina Jureczka
Miss Poczucia Humoru 2014- Karolina Poniedziałek
Wicemiss- Marysia Jokiel
    Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy godnego noszenia tych tytułów przez rok, do następnych wyborów.
    A teraz wyniki konkursu literackiego na najpiękniejsze życzenia dla pań. Zwyciężyła klasa Ib z wierszem Dominika Kaźmierczaka oraz chłopcy z klas IIIb i IIb.
    Na koniec podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego za słodkie nagrody

W Szkole Podstawowej z  okazji Dnia Kobiet chłopcy z klas IV-V przygotowali dla wszystkich pań oraz dla swoich koleżanek krótką część artystyczną. By rozjaśnić jeszcze ponurą aurę, wprowadzili nas w kolorowy, wesoły świat piosenek o kobietach. Nie zabrakło więc w ich wykonaniu takich utworów jak: "Baśka", "Kobiety są gorące", "Ona tańczy dla mnie", "Jesteś szalona".
    Okazało się, że nasi koledzy to nie tylko doskonali tancerze, piosenkarze, ale również poeci. Recytowali dla nas swoje własne wiersze - pełne zachwytu nad naszą urodą, wdziękiem, charakterem. Tak więc nasi chłopcy to prawdziwi dżentelmeni!