Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Obrze2014-02-24

Już rok minął od uroczystości nadania imienia Szkole. Święto patrona -  Misjonarzy Oblatów obchodziliśmy w czwartek 20 lutego. Wszyscy zaangażowali się w obchody: najmłodsi malowali plakaty związane z obecnością Oblatów w Obrze.
    Klasy IV-VI rozpoczęły czwartkowe zajęcia od quizu wiedzowego i prezentacji multimedialnych wykonanych przez klasy VI. Samorząd Uczniowski przygotował konkurencje zręcznościowe.
    Przedstawiciele klas ćwiczyli „umiejętności”, które mogą przydać się nie tylko  misjonarzowi. Najlepsza w rozgrywkach okazała się klasa Vb. Różnicą niewielu punktów kolejne były VIa i Va. W świetlicy nastąpiła również zmiana pocztu sztandarowego:  miejsce Mart Frybel, Klaudii Urbańskiej i Krzysztofa Misko zajęli młodsi uczniowie: Eryka Szymkowiak, Michalina Rychła i Jan Komasa.
    II część obchodów miała miejsce w klasztorze. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z udziałem Ojca Mariana Lisa, Dyrektora Prokury Misyjnej z Poznania i wieloletniego misjonarza na Madagaskarze.
    W seminaryjnej auli rozstrzygnięto konkurs literacki ph. „Dobrze, że go poznałem” (w kolejności zwyciężyli Jan Andrys,  Marcelina Rychła, Michalina Rychła, Matylda Nagalska, Mikołaj Maćkowiak).
    Nagrodzono prace plastyczne klas I-III  - najbardziej podobał się plakat IIIb. Ogłoszono też wyniki konkursu wiedzowego:  tytuł Omnibus Oblacki  2014 zdobyła Matylda Nagalska, II miejsce zajęła Sandra Adamczak, III miejsce przypadło Małgorzacie Tomiak.
    Niecodzienne „szkolne” zajęcia zakończyły się koncertem zespołu „Gitary Niepokalanej”. Wrażeń nie brakowało, przekonajcie się sami.