Turniej BRD - etap wojewódzki2013-05-26

Do konkursu przystąpiło 30 drużyn ze szkół podstawowych i  31 drużyn z gimnazjów, które walczyły o pierwsze miejsce i awans do etapu centralnego.
    Konkurs został zorganizowany przez: Polski Związek Motorowy, Powiatową Komendę Policji we Wrześni, Straż Miejską, Oddział Żandarmerii Wojskowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.
    Na drużyny z całej Wielkopolski czekały niełatwe zadania. Zawodnicy rozpoczęli zmagania od napisania testu sprawdzającego znajomość przepisów drogowych. Potem przyszedł czas na zadania sprawnościowe, czyli jazda po torze przeszkód i umiejętność poruszania się w symulowanych warunkach (Miasteczko Ruchu Drogowego). Ostatnim etapem było udzielenie poszkodowanym pierwszej pomocy.
    Uczniowie  szkoły podstawowej w składzie: Dominika Lorenz, Radosław Waśko i Hubert Horowski zdobyli zaszczytne III miejsce i otrzymali puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Mirosława Jokiel, Karol Wajs i Norbert Ciesielski uplasowała się również na III miejscu i została nagrodzona pucharem Wojewody Wielkopolskiego.
Gratulujemy sukcesów