NIE MA HAKA NA TIK- TAKA” – Gimnazjaliści z Obry na I miejscu w Polsce!2013-04-21

Nasi gimnazjaliści zdobyli  35651 punktów, ze średnią szkoły 256,48 co dało nam I miejsce Polsce. Warto podkreślić, iż 5 uczniów naszego gimnazjum w osobach: Karol Wajs, Maksymilian Nagalski, Konrad Oskwarek, Michał Dzioch, Jakub Komczyński zakwalifikowali się indywidualnie z najlepszymi wynikami do II etapu konkursu, który odbył się 19 kwietnia 2013 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
    Tam czekał na nich test on-line oraz zadania do rozwiązania. Całość trwała 45 minut. Po konkursie uczestnicy naszej szkoły otrzymali od organizatora konkursu, który był sponsorem możliwość przystąpienia do jednego z egzaminów ecdl. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do tego egzaminu. Michał Dzioch i Karol Wajs wybrali egzamin z grafiki menadżerskiej i prezentacji, natomiast uczniowie Maksymilian Nagalski, Karol Oskwarek, Jakub Komczyński wybrali egzamin z przetwarzania tekstu.
    Wyniki tego egzaminu zostaną zamieszczone na stronie ecdl.pl. Atmosfera na konkursie była miła i sympatyczna. Koordynator Regionalny-Regionu Poznań Pani Ewa Sumowska wręczyła uczestnikom konkursu pamiątkowe upominki były też wspólne zdjęcia. Teraz będziemy oczekiwać wyników II etapu konkursu, które ukażą się niebawem.  Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi pani mgr Marii Matyli, która czuwała nad właściwym przebiegiem konkursu i motywowała młodzież do pracy.