Konkurs plastyczny: "Korona dla Króla Maciusia"2012-12-07

Konkurs został zorganizowanym przez  Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera i Szkołę Podstawową nr 3 Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego im. Michała Drzymały w Wolsztynie.
    Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznania twórczości Janusza Korczaka – przeczytanie wybranych   fragmentów z książki J. Korczaka pt. „Król Maciuś I” oraz rozwijanie wrażliwości i umiejętności plastycznych. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy dowolną techniką – forma przestrzenna.
    Konkurs odbył się w dwóch etapach. Etap I szkolny - łącznie wpłynęło 41 prac. Pięć najlepszych prac przeszło do II etapu i wybrano następujące prace uczniów:
1. Jakuboszczak Karolina kl.II b
2.  Brzezińska Julia kl.III
3.  Stelmaszyk Emilia kl.II b
4.
  Wacke Małgorzta kl.II b
5.  Jankowiak Zuzanna kl.II b
    Wyróżnienia w I etapie szkolnym otrzymali: Fudali Katarzyna kl. IV b, Hajt Olga kl. II a,  Kata Zofia kl. III,  Kotkowiak Jakub kl. I bKowalewska Julia kl. III,  Nowak Marcelina kl. IV a, Orwat Antoni kl. I a, Piskorz Patryk kl. II b,  Radny Hanna kl. I a, Tomys Marcel kl. IV b, Waligórski Jędrzej kl. I b, Waśko Bartosz kl. II a, Zgrzeba Hubert kl. II a.
    W II etapie  nagrodzono uczennice naszej szkoły:
I miejsce Stelmaszyk Emilia
III miejsce Jankowiak Zuzanna
wyróżnienie Wacke Małgorzata
    Podsumowanie konkursu odbyło się 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego im. Michała Drzymały w Wolsztynie.