XII Gminny Konkurs Przyrodniczy2012-04-28

20 kwietnia pięcioosobowy zespół przyrodników naszej szkoły w składzie: Maria Piosik, Dominika Tomiak, Angelika Pabich, Dominika Lorenz oraz Dawid Orwat wywalczył drugie miejsce w XII Gminnym Konkursie Przyrodniczym organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie z okazji Dnia Ziemi.
    W konkursie tym brało udział sześć zespołów szkół podstawowych naszej gminy. Oprócz rywalizacji grupowej uczniowie walczyli indywidualnie. Po napisaniu testu sprawdzającego wiedzę, do ścisłego finału zakwalifikowały się aż 3 zawodniczki naszej drużyny. Ostatecznie w zmaganiach indywidualnych Angelika Pabich zajęła II miejsce, Dominika Lorenz – VII miejsce, a Marysia Piosik miejsce VIII.
    W konkursie tym oceniano również prezentacje multimedialne przygotowanych wycieczek przyrodniczo-krajoznawczych najbliższego regionu. Prezentacje wykonała i przedstawiła w imieniu drużyny Dominika Tomiak, która wywalczyła drugie miejsce. Wszyscy zawodnicy reprezentujący naszą szkołę wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą. Gratulujemy takiego sukcesu.