Europejski Dzień Bez Samochodu2009-09-22

22 września został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów klas V – VI zapoczątkowany przez policjantów Referatu Ruchu Drogowego podczas wrześniowych spotkań z uczniami szkół podstawowych w ramach działań „Bezpieczna Droga Do Szkoły”. Podczas wewnętrznych eliminacji polegających na rozwiązaniu testu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wyłonieni zostali reprezentanci sześciu szkół, które zgłosiły akces do rywalizacji w praktycznej części konkursu. Ta rozegrana została dziś na rowerowym torze przeszkód.
    Współzawodnictwo stało na bardzo wyrównanym poziomie, jednakże tylko jednemu z zawodników udało się bezbłędnie pokonać cały tor przeszkód. Perfekcją jazdy wykazał się Daniel Kowalewski z naszej szkoły, co zadecydowało o jego końcowym sukcesie.