Rocznica Powstania Wielkopolskiego2024-01-10
       9 stycznia 1919 roku konny patrol niemieckiego Grenschutzu z Kolska prowadzony przez strażnika Ehlerta ze Świętna dotarł do Obry. Przewodnik został rozpoznany przez powstańców i w trakcie strzelaniny zginął jeden z nich- Józef Buczkowski. Podczas krótkiej uroczystości przy obelisku z udziałem uczniów, pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy hymn państwowy oraz zostały złożone wiązanki kwiatów przez Pana Sołtysa Jakuba Lorenza i uczniów naszej szkoły oraz zapalono znicze. Uczyniliśmy to samo przy tablicy pamiątkowej poświęconej Powstańcom Wielkopolskim przy kościele św. Walentego. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tych, którzy tworzyli historię naszej Małej Ojczyzny i tę pamięć pielęgnować, a wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim przekazywać następnym pokoleniom. Udowodniły to uczennice naszej szkoły, zajmując I miejsce - Zofia Zapała i III miejsce - Natasza Matysik w gminnym konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Gratulujemy:)