Dzień Patrona 2024 2024-02-07
       Dzisiaj świętowaliśmy patronat Ojców Oblatów nad naszą szkołą. Ojciec Proboszcz Grzegorz Rurański był naszym Gościem Honorowym. Wskazał nam wcześniej 7 państw na świecie, w których Oblaci pracują najprężniej. Są to: Polska, Ukraina, Kamerun, Madagaskar, Kanada, Indie i Brazylia.  I tak rozpoczęły się nasze artystyczne przygody: Ognisko Misyjne pod kierunkiem pani Danuty Derwich ubarwiło ten dzień pięknymi piosenkami i wierszem o misjonarzach, klasy 1-3 zadbały o cudowne plakaty pokazujące kulturę wspomnianych krajów, a uczniowie 4-7 przygotowali występy na scenie.  Oklaskom i słowom uznania nie było końca. Wszyscy byliśmy oszołomieni poziomem występów, pomysłowością i ogromną wiedzą uczniów o Oblatach. A ile tutaj pracy! O tym najlepiej wiedzą nie tylko uczniowie , ale i wychowawcy. Pani Agnieszka  Jureczka przybliżyła też pracę Naszych Patronów w Australii.
      Na koniec w podziękowaniu Ojca Proboszcza znalazły się słowa uznania i radości, że losy Oblatów i naszej szkoły są tak pięknie splecione. W końcowym przemówieniu zabrał głos Pan Dyrektor i podkreślił pracowitość, zaangażowanie oraz pomysłowość naszych uczniów. To był cudowny czas:)