Pasowanie na czytelnika2023-06-17
      Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Uroczystego PASOWANIA NA CZYTELNIKA dokonał Pan Dyrektor - Paweł Rychły. Zanim jednak uczniowie złożyli słowa przysięgi, musieli zdać egzamin na czytelnika. Zaśpiewali wspólnie  piosenkę  pt. „Mała książka, wielki człowiek”, układali bajkowe puzzle, rozwiązywali zagadki, a także obejrzeli inscenizację „Urodziny Kopciuszka” w wykonaniu uczniów klas trzecich. Zasady poszanowania książek zostały przedstawione w bajkowy sposób dzięki postaciom Kopciuszka, Czerwonego Kapturka oraz Jasia i Małgosi. Na pamiątkę uroczystego pasowania uczniowie otrzymali książki „Zapach czekolady. Najpiękniejsze wiersze” D. Wawiłow z dedykacją, które zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców oraz słodkie upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Przepiękne zakładki do książek zostały tradycyjnie wykonane przez uczniów klas trzecich.
      Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim  spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się pierwszoklasistom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie  będą zawsze mile widziani. Życzymy Wam Drodzy Pierwszoklasiści wspaniałych przygód w świecie książek.