Pożegnanie pracowników i powitanie w szeregach emerytów.2023-06-27
      W tym roku takie słowa wypowiedzieli trzej pracownicy naszej szkoły, którzy przeszli na emeryturę: pani Genowefa Kaźmierczak - nauczycielka klas I-III, pani Katarzyna Tomys - sekretarka i pan Władysław Steć - szkolny konserwator.  Uroczystość na ich cześć odbyła się w szkolnej świetlicy 23 czerwca br. Na pięknie przystrojonej  świetlicy i przy pysznych słodkościach, wśród licznie zgromadzonych nauczycieli, emerytowanych pracowników szkoły czy pracowników obsługi  nasi emeryci spędzili czas na wspomnieniach, podsumowaniach i refleksjach, że czas tak szybko minął. Pan dyrektor Paweł Rychły świetnie scharakteryzował naszych emerytów, przypominając ich zawodową drogę i to, w jaki sposób zapisali się w naszej pamięci. Dla wielu zgromadzonych w świetlicy gości były to rzeczywiście ciekawostki, o których nie mieli dotychczas pojęcia. Następnie nasi bohaterowie dnia otrzymywali życzenia i podziękowania wręczane przez kolegów po fachu (pani Kasia i pan Władek) czy z rąk byłych uczniów, którzy już zasilają szeregi kadry nauczycielskiej w naszej szkole (pani Genia).
       Miłym akcentem były piękne słowa skierowane do naszych emerytów przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Ewelinę Benysek. Ciepłych słów nie szczędziła też przedstawicielka Polskiego Związku Nauczycielstwa z Wolsztyna. Bardzo wzruszającym momentem były słowa: „Witamy” wypowiedziane przez przedstawicieli naszych emerytów, którzy z radością przyjęli naszą trójkę w swoje szeregi. Wywołało to uśmiech na wielu twarzach i otarło niejedną łezkę wzruszenia, bo przecież zaczyna się nowe.
       Wierzymy, że to nie ostatnie spotkanie z naszymi szacownymi emerytami. Liczymy na liczne spotkania przy różnych okazjach i chętne odwiedzanie naszej szkoły. Choć trudno sobie wyobrazić naszą szkołę bez radosnej i energicznej pani Geni, życzliwej i kochanej pani Kasi oraz skupionego pana Władka, to jednak wiemy, że ta emerytura jest dla nich zasłużonym wytchnieniem, na które pracowali przez wiele lat. Za to serdecznie dziękujemy!