Była wiosna, wiosna wkoło! Nadszedł cudny maj!2023-05-11
       W tym roku odbył się on 8 maja. Zgromadzeni w szkolnej świetlicy przeżywaliśmy wspólnie z wykonawcami wspomnienie tego czasu, który 232 lata wstecz okazał się przełomowy dla naszego narodu- było to uchwalenie konstytucji- pierwszej w Europie, a drugiej na świecie!  W programie artystycznym pojawiły się też odniesienia do innych ważnych majowych dat - 1 maja, 2 maja, 13 maja, 18 maja i 26 maja. To kolejno: rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Flagi, rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II, Jego urodziny oraz najdroższy naszym sercom Dzień Matki. Jak widać, maj jest bardzo ważnym miesiącem w naszym ojczystym kalendarzu i warto było sobie o tym przypomnieć.
      Montaż słowno-muzyczny podkreślił, że dzieciom i młodzieży bardzo potrzeba przypominać pewne ważne wydarzenia. Okazało się, że majówka to nie tylko grillowanie czy wycieczka. To przede wszystkim szacunek do narodowych symboli, spotkanie z polską poezją  i piosenką oraz pamięć o ludziach, dzięki którym mamy szansę żyć w wolnym i demokratycznym kraju.
      Przedstawienie to głównie praca uczniów z klasy 6b, którzy pod kierunkiem pani Marty Poniedziałek nie szczędzili czasu na próby i występ, mimo przerwy świątecznej,  a później dni majowych. Wcielili się w grupę nastolatków, którzy pewnego popołudnia, tuż po lekcjach, mieli okazję spotkać się z  …majem.  Powołując się na kolejne kartki kalendarza, opowiadał im o tym, jak ważnym jest miesiącem. Recytatorki z klas ósmych ubarwiły te rozmowy pięknem polskich wierszy. Słowa uznania należą się też dziewczynkom wykonującym wzruszający układ taneczny  z piękną biało-czerwoną flagą, do czego przygotowała je pani Beata Tomiak. Bardzo pięknie, energicznie i z radością zaśpiewali też szkolni chórzyści, przypominając takie pieśni jak Witaj, majowa jutrzenko i Jak długo w sercach naszych. Pan Jakub Wierzbicki- opiekun szkolnego chórku- zaintonował też wspólne zaśpiewanie Barki.
       Te miłe chwile w świetlicy zakończyliśmy odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.