I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju BRD
2014-05-23

Do Finału Turnieju przystąpiło 31 drużyn ze szkół podstawowych  i 31 drużyn gimnazjum. W bieżącym roku w myśl regulaminu zmienił się skład drużyn:
- szkoły podstawowe (2 dziewczynki + 2 chłopców),
- gimnazjum ( 3 zawodników).
    Pierwszy etap dla szkół podstawowych to test wiedzy  składający się z 20 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz kolejne  10 pytań dotyczących ustalenia prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Natomiast gimnazjaliści rozwiązywali test składający się z 25 pytań; obejmujący te same zagadnienia. Przy czym w obydwu przypadkach był to test jednokrotnego wyboru.
    Kolejny etap to konkurencje praktyczne czyli tor przeszkód (między innymi slalom, ósemka, równoważnia, tarka, rynna, przedmiot do przewożenia, bramka wisząca, tarka),   miasteczko ruchu drogowego (jazda polegała na przejechaniu zatwierdzonego przez Komitet Organizacyjny układu dróg i zaliczeniu wylosowanych punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego). Ostatni etap to pierwsza pomoc przedmedyczna polegająca na wykonaniu przez całą drużynę w czasie 5 minut zadania praktycznego polegającego na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej.
    Skład drużyny Szkoły Podstawowej w Obrze, która będzie reprezentować woj. wielkopolskie na Finale  XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju BRD w dniach 1-3 czerwca 2014r w Czarnej woj. podkarpackie: Eryka Szymkowiak, Aleksandra Dreier, Hubert Horowski, Norbert Kata.  Drużyna otrzymała puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W klasyfikacji indywidualnej Norbert Kata zdobył I miejsce w województwie. Skład drużyny gimnazjum: Mirosława Jokiel, Norbert Ciesielski, Karol Wajs (V miejsce).

GALERIA: Finał Wojewódzki Konkursu BRD

pobierz zdjęcie k265.jpg.jpg