2015-02-24

Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu szkolnego. Uczennice klasy piątej przypomniały historię powstania zakonu Misjonarzy Oblatów na świecie i w Polsce. Ponieważ Misjonarze docierają do najodleglejszych zakątków świata w tym roku postanowiliśmy przedstawić ich działalność na kontynencie afrykańskim i w ten sposób poznawać coraz lepiej Patrona naszej szkoły.
    Drogą losowania klasy czwarte, piąta i szóste wytypowały pięć krajów afrykańskich i miały za zadanie przedstawić stolicę, flagę, język, w którym porozumiewają się mieszkańcy danego kraju, narodowy strój, tradycje, zwyczaje, rośliny, a także zwierzęta najczęściej występujące oraz pracę Oblatów Misjonarzy.
    Uczniowie  dokładnie przygotowali się do wykonania zadania. Zaskoczyli nas bardzo pozytywnie. Cieszyło nas to, że wszyscy uczniowie byli zaangażowani w występ. Klasy szóste przygotowały prezentacje multimedialne, piąte i czwarte pokazały stroje narodowe, kulturę, zwyczaje i tradycje, a nawet zaprezentowały instrumenty muzyczne z Madagaskaru.
    Komisja oceniająca przygotowanie poszczególnych klas, pierwsze miejsce przyznała klasom czwartym i w nagrodę uczniowie otrzymali dzień wolny od pytania. Klasy pierwsze, drugie i trzecie uczestniczyły w konkursie plastycznym i miały za zadanie przedstawić Afrykę, jako kraj misyjny. Dzieci pięknie wykonały prace, a wiele z nich zostało nagrodzonych i wyróżnionych. Najlepsze rysunki można podziwiać na szkolnej wystawie.
    Na  apelu po raz ostatni akompaniował nam do hymnu szkolnego pan Jakub Wierzbicki, ponieważ zakończył pracę w naszej szkole. Pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie uroczyście pożegnali pana Jakuba

D. Derwich

GALERIA: Dzień Patrona SP